
| Model: | TPT7720-SOAR |
|---|---|
| Product Category: | Digital Isolators |
| Manufacturer: | 3PEAK |
| Description: | GENERAL PURPOSE |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$1.5600
$1.5600
10
$1.4100
$14.1000
25
$1.3300
$33.2500
100
$1.1300
$113.0000
250
$1.0600
$265.0000
500
$0.9300
$465.0000
1000
$0.7700
$770.0000
2000
$0.7200
$1,440.0000
5000
$0.6900
$3,450.0000
10000
$0.6600
$6,600.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | 3PEAK |
| Series | TPT772x |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | General Purpose |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 2.25V ~ 5.5V |
| Data Rate | 150Mbps |
| Technology | Capacitive Coupling |
| Voltage - Isolation | 5000Vrms |
| Inputs - Side 1/Side 2 | 2/0 |
| Supplier Device Package | 8-SOP |
| Rise / Fall Time (Typ) | 0.7ns, 0.7ns |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 150kV/µs |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 18ns, 18ns |
| Isolated Power | Yes |
| Channel Type | Unidirectional |
| Pulse Width Distortion (Max) | 5ns |
| Number of Channels | 2 |
