
| Model: | TLP626-2XSM |
|---|---|
| Product Category: | Transistor, Photovoltaic Output Optoisolators |
| Manufacturer: | Isocom Components |
| Description: | 8PIN AC INPUT, |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tube |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$0.9700
$0.9700
10
$0.8600
$8.6000
50
$0.8200
$41.0000
100
$0.6700
$67.0000
250
$0.6300
$157.5000
500
$0.5600
$280.0000
1000
$0.4400
$440.0000
2500
$0.4100
$1,025.0000
5000
$0.3900
$1,950.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Isocom Components |
| Series | TLP626-2 |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SMD, Gull Wing |
| Output Type | Transistor |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.15V |
| Input Type | DC |
| Voltage - Isolation | 5300Vrms |
| Current Transfer Ratio (Min) | 100% @ 1mA |
| Vce Saturation (Max) | 400mV |
| Current Transfer Ratio (Max) | 1200% @ 1mA |
| Supplier Device Package | 8-SMD |
| Voltage - Output (Max) | 55V |
| Turn On / Turn Off Time (Typ) | 10µs, 8µs |
| Rise / Fall Time (Typ) | 8µs, 8µs |
| Number of Channels | 2 |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50 mA |
