
| Model: | STGAP2SICSACTR |
|---|---|
| Product Category: | Isolators - Gate Drivers |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Description: | DGTL ISO 3.53KV |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$3.1600
$3.1600
10
$2.8400
$28.4000
25
$2.6800
$67.0000
100
$2.3300
$233.0000
250
$2.2100
$552.5000
500
$1.9800
$990.0000
1000
$1.6700
$1,670.0000
2000
$1.5900
$3,180.0000
5000
$1.5300
$7,650.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Peak Output | 4A |
| Technology | Capacitive Coupling |
| Voltage - Isolation | 3530Vrms |
| Approval Agency | UL |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Rise / Fall Time (Typ) | 30ns, 30ns |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 100V/ns |
| Pulse Width Distortion (Max) | 20ns |
| Grade | Automotive |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Output Supply | 3.1V ~ 5.25V |
| Qualification | AEC-Q100 |
