
| Model: | SI8235AB-AM |
|---|---|
| Product Category: | Isolators - Gate Drivers |
| Manufacturer: | Skyworks Solutions, Inc. |
| Description: | 2.5 KV 5 V UVLO |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tray |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
490
$3.4000
$1,666.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Skyworks Solutions, Inc. |
| Series | Si823x |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 14-VFLGA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Peak Output | 4A |
| Technology | Capacitive Coupling |
| Current - Output High, Low | 2A, 4A |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms |
| Approval Agency | CQC, CSA, UL, VDE |
| Supplier Device Package | 14-LGA (5x5) |
| Rise / Fall Time (Typ) | 12ns, 12ns (Max) |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 20kV/µs |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 45ns, 45ns |
| Pulse Width Distortion (Max) | 5.6ns |
| Number of Channels | 2 |
| Voltage - Output Supply | 6.5V ~ 24V |
