| Model: | NCP51563CADWR2G |
|---|---|
| Product Category: | Isolators - Gate Drivers |
| Manufacturer: | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| Description: | 5 KVRMS ISOLATE |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$3.8800
$3.8800
10
$3.4900
$34.9000
25
$3.3000
$82.5000
100
$2.7100
$271.0000
250
$2.4300
$607.5000
500
$2.3400
$1,170.0000
1000
$1.9500
$1,950.0000
2000
$1.8700
$3,740.0000
5000
$1.8200
$9,100.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width), 14 Leads |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Peak Output | 4.5A, 9A |
| Technology | Capacitive Coupling |
| Current - Output High, Low | 2.6A, 7A |
| Voltage - Isolation | 5000Vrms |
| Approval Agency | CQC, UL, VDE |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Rise / Fall Time (Typ) | 11ns, 10ns |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 200V/ns |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 58ns, 58ns |
| Pulse Width Distortion (Max) | 5ns |
| Number of Channels | 2 |
| Voltage - Output Supply | 14.5V ~ 30V |
