| Model: | NCD57100DWR2G |
|---|---|
| Product Category: | Isolators - Gate Drivers |
| Manufacturer: | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| Description: | ISOLATED GATE D |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$2.9400
$2.9400
10
$2.6400
$26.4000
25
$2.5000
$62.5000
100
$2.0600
$206.0000
250
$1.8400
$460.0000
500
$1.7800
$890.0000
1000
$1.4800
$1,480.0000
2000
$1.4200
$2,840.0000
5000
$1.3800
$6,900.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Peak Output | 7A |
| Technology | Capacitive Coupling |
| Current - Output High, Low | 7.8A, 7.1A |
| Voltage - Isolation | 5000Vrms |
| Approval Agency | UL, VDE |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Rise / Fall Time (Typ) | 15ns, 15ns (Max) |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 150kV/µs |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 90ns, 90ns |
| Pulse Width Distortion (Max) | 15ns |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Output Supply | 0V ~ 32V |
