| Model: | NCD57081CDR2G |
|---|---|
| Product Category: | Isolators - Gate Drivers |
| Manufacturer: | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| Description: | ISOLATED DRIVER |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$3.3900
$3.3900
10
$3.0400
$30.4000
25
$2.8700
$71.7500
100
$2.3600
$236.0000
250
$2.1200
$530.0000
500
$2.0400
$1,020.0000
1000
$1.7000
$1,700.0000
2500
$1.6400
$4,100.0000
5000
$1.5800
$7,900.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Peak Output | 6.5A |
| Technology | Capacitive Coupling |
| Current - Output High, Low | 6.5A, 6.5A |
| Voltage - Isolation | 3750Vrms |
| Approval Agency | UL, VDE |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Rise / Fall Time (Typ) | 13ns, 13ns |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 100kV/µs |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 90ns, 90ns |
| Pulse Width Distortion (Max) | 25ns |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Output Supply | 0V ~ 32V |
