
| Model: | MP18831-A4CGSE-P |
|---|---|
| Product Category: | Isolators - Gate Drivers |
| Manufacturer: | MPS (Monolithic Power Systems) |
| Description: | DGTL ISO 3KV 2C |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$3.1900
$3.1900
10
$2.8600
$28.6000
25
$2.7000
$67.5000
100
$2.3400
$234.0000
250
$2.2200
$555.0000
500
$2.0000
$1,000.0000
1000
$1.6800
$1,680.0000
2500
$1.6000
$4,000.0000
5000
$1.5400
$7,700.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | MPS (Monolithic Power Systems) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Peak Output | 4A |
| Technology | Capacitive Coupling |
| Current - Output High, Low | 4A, 4A |
| Voltage - Isolation | 3000Vrms |
| Approval Agency | CQC, UL, VDE |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Rise / Fall Time (Typ) | 10ns, 10ns |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 100kV/µs |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 65ns, 65ns |
| Pulse Width Distortion (Max) | 6ns |
| Number of Channels | 2 |
| Voltage - Output Supply | 0V ~ 30V |
