
| Model: | MP18831-A4BGLU-P |
|---|---|
| Product Category: | Isolators - Gate Drivers |
| Manufacturer: | MPS (Monolithic Power Systems) |
| Description: | DGTL ISO 2.5KV |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$3.5100
$3.5100
10
$3.1500
$31.5000
25
$2.9800
$74.5000
100
$2.5800
$258.0000
250
$2.4500
$612.5000
500
$2.2000
$1,100.0000
1000
$1.8500
$1,850.0000
2500
$1.7600
$4,400.0000
5000
$1.6900
$8,450.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | MPS (Monolithic Power Systems) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 13-VFLGA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Peak Output | 4A |
| Technology | Capacitive Coupling |
| Current - Output High, Low | 4A, 4A |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms |
| Approval Agency | CQC, UL, VDE |
| Supplier Device Package | 13-LGA (5x5) |
| Rise / Fall Time (Typ) | 10ns, 10ns |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 100kV/µs |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 65ns, 65ns |
| Pulse Width Distortion (Max) | 6ns |
| Number of Channels | 2 |
| Voltage - Output Supply | 0V ~ 30V |
