
| Model: | MOC8112X |
|---|---|
| Product Category: | Transistor, Photovoltaic Output Optoisolators |
| Manufacturer: | Isocom Components |
| Description: | 6PIN NON-BASE L |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tube |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$0.4900
$0.4900
10
$0.4200
$4.2000
65
$0.3900
$25.3500
130
$0.3100
$40.3000
260
$0.2900
$75.4000
520
$0.2400
$124.8000
1040
$0.1900
$197.6000
2535
$0.1700
$430.9500
5005
$0.1600
$800.8000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Isocom Components |
| Series | MOC8112 |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 6-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type | Transistor |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.15V |
| Input Type | DC |
| Voltage - Isolation | 5300Vrms |
| Vce Saturation (Max) | 400mV |
| Supplier Device Package | 6-DIP |
| Voltage - Output (Max) | 30V |
| Rise / Fall Time (Typ) | 2µs, 2µs |
| Number of Channels | 1 |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 60 mA |
