
| Model: | MOC8020X |
|---|---|
| Product Category: | Transistor, Photovoltaic Output Optoisolators |
| Manufacturer: | Isocom Components |
| Description: | 6PIN NON-BASE L |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tube |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$0.7200
$0.7200
10
$0.6300
$6.3000
65
$0.5900
$38.3500
130
$0.4900
$63.7000
260
$0.4500
$117.0000
520
$0.3800
$197.6000
1040
$0.3100
$322.4000
2535
$0.2800
$709.8000
5005
$0.2600
$1,301.3000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Isocom Components |
| Series | MOC8020 |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 6-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type | Darlington |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -25°C ~ 100°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.2V |
| Input Type | DC |
| Voltage - Isolation | 5000Vrms |
| Supplier Device Package | 6-DIP |
| Voltage - Output (Max) | 35V |
| Rise / Fall Time (Typ) | 60µs, 53µs |
| Number of Channels | 1 |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50 mA |
