
| Model: | MOC3033XSMT&R |
|---|---|
| Product Category: | Triac, SCR Output Optoisolators |
| Manufacturer: | Isocom Components |
| Description: | 6PIN ZERO CROSS |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
2000
$0.3500
$700.0000
5000
$0.3300
$1,650.0000
10000
$0.3200
$3,200.0000
25000
$0.3000
$7,500.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Isocom Components |
| Series | MOC3033 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 6-SMD, Gull Wing |
| Output Type | Triac |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.2V |
| Voltage - Isolation | 5300Vrms |
| Approval Agency | UL, VDE |
| Current - Hold (Ih) | 400µA (Typ) |
| Zero Crossing Circuit | Yes |
| Static dV/dt (Min) | 600V/µs |
| Current - LED Trigger (Ift) (Max) | 5mA |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Off State | 250 V |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50 mA |
