
| Model: | MF3023 |
|---|---|
| Product Category: | Triac, SCR Output Optoisolators |
| Manufacturer: | Isocom Components |
| Description: | 4PIN RANDOM PHA |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
3000
$0.3100
$930.0000
6000
$0.2900
$1,740.0000
15000
$0.2800
$4,200.0000
30000
$0.2700
$8,100.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Isocom Components |
| Series | MF302x |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 4-SMD, Gull Wing |
| Output Type | Triac |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.2V |
| Voltage - Isolation | 3750Vrms |
| Approval Agency | UL |
| Current - Hold (Ih) | 3mA |
| Turn On Time | 100µs (Max) |
| Zero Crossing Circuit | No |
| Static dV/dt (Min) | 10V/µs (Typ) |
| Current - LED Trigger (Ift) (Max) | 5mA |
| Number of Channels | 1 |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 70 mA |
| Voltage - Off State | 400 V |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 60 mA |
