
| Model: | ISP620-4XGBSM |
|---|---|
| Product Category: | Transistor, Photovoltaic Output Optoisolators |
| Manufacturer: | Isocom Components |
| Description: | 16PIN AC INPUT, |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tube |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$1.5500
$1.5500
10
$1.3900
$13.9000
25
$1.3100
$32.7500
100
$1.1200
$112.0000
250
$1.0500
$262.5000
500
$0.9200
$460.0000
1000
$0.7600
$760.0000
2500
$0.7100
$1,775.0000
5000
$0.6800
$3,400.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Isocom Components |
| Series | ISP620-4 |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-SMD, Gull Wing |
| Output Type | Transistor |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -30°C ~ 100°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.15V |
| Input Type | AC, DC |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Voltage - Isolation | 5300Vrms |
| Current Transfer Ratio (Min) | 100% @ 5mA |
| Vce Saturation (Max) | 400mV |
| Current Transfer Ratio (Max) | 600% @ 5mA |
| Supplier Device Package | 16-SMD |
| Voltage - Output (Max) | 55V |
| Rise / Fall Time (Typ) | 4µs, 3µs |
| Number of Channels | 4 |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50 mA |
