
| Model: | IS6015SM |
|---|---|
| Product Category: | Triac, SCR Output Optoisolators |
| Manufacturer: | Isocom Components |
| Description: | 6PIN BILATERAL |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tube |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$0.8700
$0.8700
10
$0.7800
$7.8000
65
$0.7400
$48.1000
130
$0.6000
$78.0000
260
$0.5600
$145.6000
520
$0.5000
$260.0000
1040
$0.3900
$405.6000
2535
$0.3700
$937.9500
5005
$0.3500
$1,751.7500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Isocom Components |
| Series | IS6015 |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 6-SMD, Gull Wing |
| Output Type | Triac |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.2V |
| Voltage - Isolation | 5000Vrms |
| Current - Hold (Ih) | 200µA |
| Supplier Device Package | 6-SMD |
| Zero Crossing Circuit | No |
| Static dV/dt (Min) | 1kV/µs |
| Current - LED Trigger (Ift) (Max) | 15mA |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Off State | 600 V |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50 mA |
