
| Model: | IS4N46 |
|---|---|
| Product Category: | Transistor, Photovoltaic Output Optoisolators |
| Manufacturer: | Isocom Components |
| Description: | 6PIN LOW VOLTAG |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tube |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
2080
$0.3700
$769.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Isocom Components |
| Series | IS4N46 |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 6-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type | Darlington with Base |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -25°C ~ 100°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.2V |
| Input Type | DC |
| Current - Output / Channel | 150mA |
| Voltage - Isolation | 5300Vrms |
| Current Transfer Ratio (Min) | 200% @ 10mA |
| Vce Saturation (Max) | 1.2V |
| Supplier Device Package | 6-DIP |
| Voltage - Output (Max) | 55V |
| Rise / Fall Time (Typ) | 100µs, 20µs |
| Number of Channels | 1 |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50 mA |
