| Model: | AZ431LBNTR-E1 |
|---|---|
| Product Category: | Voltage Reference |
| Manufacturer: | Zetex Semiconductors (Diodes Inc.) |
| Description: | IC VREF SHUNT A |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$0.4900
$0.4900
10
$0.4000
$4.0000
25
$0.3600
$9.0000
100
$0.2700
$27.0000
250
$0.2500
$62.5000
500
$0.2000
$100.0000
1000
$0.1500
$150.0000
3000
$0.1400
$420.0000
6000
$0.1300
$780.0000
15000
$0.1200
$1,800.0000
30000
$0.1100
$3,300.0000
75000
$0.1100
$8,250.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Zetex Semiconductors (Diodes Inc.) |
| Series | AZ431L |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Tolerance | ±1% |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Temperature Coefficient | 20ppm/°C Typical |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reference Type | Shunt |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.24V |
| Current - Cathode | 80 µA |
| Current - Output | 100 mA |
| Voltage - Output (Max) | 18 V |
