
| Model: | AHV85111KNHTR |
|---|---|
| Product Category: | Isolators - Gate Drivers |
| Manufacturer: | Allegro MicroSystems |
| Description: | DIGITAL ISO 8KV |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$12.5600
$12.5600
10
$11.5400
$115.4000
25
$11.0600
$276.5000
100
$9.7500
$975.0000
250
$9.2700
$2,317.5000
500
$8.6700
$4,335.0000
1500
$7.9500
$11,925.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Allegro MicroSystems |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 12-SMD, No Lead |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Technology | Capacitive Coupling |
| Voltage - Isolation | 8000Vpk |
| Approval Agency | UL, VDE |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 100V/ns |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 50ns, 50ns |
| Grade | Automotive |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Output Supply | 10.5V ~ 13.2V |
| Qualification | AEC-Q100 |
