
| Model: | ADUM1411BRWZ |
|---|---|
| Product Category: | Digital Isolators |
| Manufacturer: | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Description: | DGTL ISO 3750VR |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tube |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$7.7400
$7.7400
10
$6.9900
$69.9000
47
$6.6700
$313.4900
141
$5.7900
$816.3900
282
$5.5300
$1,559.4600
517
$5.0400
$2,605.6800
1034
$4.3900
$4,539.2600
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | iCoupler® |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | General Purpose |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Rate | 10Mbps |
| Technology | Magnetic Coupling |
| Voltage - Isolation | 3750Vrms |
| Inputs - Side 1/Side 2 | 3/1 |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Rise / Fall Time (Typ) | 2.5ns, 2.5ns |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 25kV/µs |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 50ns, 50ns |
| Isolated Power | No |
| Channel Type | Unidirectional |
| Pulse Width Distortion (Max) | 5ns |
| Number of Channels | 4 |
