
| Model: | ADUM1300WSRWZ-RL |
|---|---|
| Product Category: | Digital Isolators |
| Manufacturer: | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Description: | DGTL ISO 2500VR |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1000
$3.8900
$3,890.0000
2000
$3.7400
$7,480.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | General Purpose |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Data Rate | 1Mbps |
| Technology | Magnetic Coupling |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms |
| Inputs - Side 1/Side 2 | 3/0 |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Rise / Fall Time (Typ) | 2.5ns, 2.5ns |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 25kV/µs |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 100ns, 100ns |
| Isolated Power | No |
| Channel Type | Unidirectional |
| Pulse Width Distortion (Max) | 40ns |
| Grade | Automotive |
| Number of Channels | 3 |
