
| Model: | ADM2485BRWZ-REEL7 |
|---|---|
| Product Category: | Digital Isolators |
| Manufacturer: | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Description: | DGT ISO 2.5KV R |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$11.0300
$11.0300
10
$10.1400
$101.4000
25
$9.7200
$243.0000
100
$8.5600
$856.0000
400
$8.1400
$3,256.0000
800
$7.6200
$6,096.0000
1200
$6.9900
$8,388.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | iCoupler® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | RS422, RS485 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3.3V, 5V |
| Data Rate | 16Mbps |
| Technology | Magnetic Coupling |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms |
| Inputs - Side 1/Side 2 | 2/1 |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Rise / Fall Time (Typ) | 5ns, 5ns |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 25kV/µs |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 55ns, 55ns |
| Isolated Power | No |
| Channel Type | Bidirectional |
| Number of Channels | 3 |
