
| Model: | 4N28XSM |
|---|---|
| Product Category: | Transistor, Photovoltaic Output Optoisolators |
| Manufacturer: | Isocom Components |
| Description: | 6PIN TRANSISTOR |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tube |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$0.5300
$0.5300
10
$0.4500
$4.5000
65
$0.4200
$27.3000
130
$0.3400
$44.2000
260
$0.3200
$83.2000
520
$0.2700
$140.4000
1040
$0.2100
$218.4000
2535
$0.1900
$481.6500
5005
$0.1800
$900.9000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Isocom Components |
| Series | 4N28 |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 6-SMD, Gull Wing |
| Output Type | Transistor with Base |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.2V |
| Input Type | DC |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Voltage - Isolation | 5300Vrms |
| Current Transfer Ratio (Min) | 10% @ 10mA |
| Vce Saturation (Max) | 500mV |
| Voltage - Output (Max) | 30V |
| Rise / Fall Time (Typ) | 2µs, 2µs |
| Number of Channels | 1 |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 60 mA |
